• Производство: Украина, г. Хмельницкий (доставка по Киеву и Украине)
  • info@kris-pol.com.ua
ПН-ПТ: 10:00 до 19:00

У кошику порожньо!

Коли і ким було придумано першу постільну білизну?

Коли і ким було придумано першу постільну білизну?

2019-12-26 21:15:36   0   67

Якщо вірити історичним фактам, що до XVIII століття постільна білизна була тільки у знатних і заможних людей. До речі, як воно виглядало, практично невідомо.

Саме поняття «постільна білизна» існувало у древніх римлян, у яких під цим словосполученням ховалася льняна тканина з романтичними візерунками. Основне її призначення було накривати подружнє ложе. Саме ця традиція обіцяла родині міцні узи і довгу любов. ⠀ До речі, мало хто знає, що на постільній білизні дуже часто зображувалися боги родючості та інші духи. ⠀ З XVII століття моду на постіль починає диктувати місто Амстердам, так як саме тут проводився шовк, причому найкращий і у великій кількості. ⠀

А ви знаєте, як у той час застеляли ліжко?

Виявляється, зовсім не так, як це прийнято сьогодні. Щоб приготувати постіль до сну, було потрібно не менш 3-х простирадлом: перше підкладалося під матрац, друге - на матрац (частіше воно пришивалося), а третє - під ковдру. ⠀ Що стосується слов'ян, то у них були свої традиції. Згідно з однією з них, молода дівчина до весілля повинна була вишити спальні візерунки на своїй постільній білизні, зрозуміло, пошите власноруч.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!
Рекомендовані статті