ПН-ПТ: 10:00 до 19:00

У кошику порожньо!

Як правильно прасувати постільну білизну

Як правильно прасувати постільну білизну

2019-01-09 20:09:33   0   311

Одне з найбільш складних справ у господарстві - прасування білизни. Об'ємна постільна білизна багатьох молодих господинь приводить у розпач. Прасування білизни приносить багато незручностей, так як простирадла і підковдри повністю не вміщуються на прасувальній дошці. Доводиться їх згортати і гладити по частинах.

Важливо навчитися правильно прасувати, щоб постільна білизна наприкінці не виглядала м'ятою. Обов'язково для початку варто перевірити чистоту поверхні праски. Якщо присутній бруд на поверхні, то його потрібно позбутися. Зробити це можна за допомогою спеціального засобу, призначеного для очищення поверхні праски та м'якої ганчірочки.

Пам'ятайте, що гладити можна тільки чисту білизна. Брудна пляма під впливом гарячої поверхні праски настільки міцно може в'їстися до білизни, що відіпрати її потім буде важко.

Білизну краще прасувати поки вона ще злегка волога. Якщо білизна раптом пересохла, то можна скористатися звичайним пульверизатором.

Прасувати білизну слід по довжині, а не по ширині - тоді вона не розтягнеться і не втратить форму.

Важливо знати, що рушники та постільну білизну бажано прасувати з лицьового боку.

У більшості сучасних прасок присутні різні функції, а також вони оснащені різноманітними режимами. Для різних видів тканин слід використовувати певний режим. За допомогою терморегулятора на прасці визначається режим прасування, який має відповідні поділи.


Особливості прасування:
• Вовна, необхідно прасувати через вологу марлю.
• Вишивку на бавовняної тканини можна гладити тільки з виворітного боку
• Для прасування бавовняної та лляної білизни, необхідно використовувати праску, нагріту до високої температури;
• Шовк можна гладити в сухому вигляді, але виключно з виворітного боку,
• Оксамит і вельвет бажано гладити тільки парою, злегка торкаючись тканини праскою, в основному прасування відбувається за рахунок пари.

Не поспішайте прибирати в шафу щойно випрасувану постільну білизну, поки вона повністю не охолоне, інакше вона знову помнеться

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!